جزییاتی از پلمپ آسانسور سازمان ملی استاندارد

جزییاتی از پلمپ آسانسور سازمان ملی استاندارد

1398-05-11
جزییاتی از پلمپ آسانسور سازمان ملی استاندارد

سازمان ملی استاندارد در خصوص پلمپ آسانسور این سازمان توضیحاتی را منتشر کرد.

به گزارش فصل اقتصاد ، به نقل از سازمان ملی استاندارد، در چند روز اخیر در برخی از کانال ها و سایت های خبری ، مطلب تاریخ گذشته پلمپ آسانسور ساختمان استاندارد بازنشر داده شد و متاسفانه این خبر در برنامه تلویزیونی «فرمول یک» به صورت کاملا غیر حرفه ای مورد نقد مجری جوان برنامه قرار گرفت.

این سازمان با تکذیب صریح این خبر که به نقل از مدیر کل استاندارد استان تهران منتشر شده بود اعلام می‌کند، در خرداد سال 1395 و در جریان بازرسی آسانسورهای دستگاه‌های دولتی، آسانسور سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان نخستین دستگاه دولتی، مورد بررسی بازرسان قرار گرفت که نقص فنی آن محرز و آسانسور ساختمان ستادی سازمان ملی استاندارد ایران تا رفع نقص کامل پلمب ماند.

در تاریخ یاد شده بازرسان سازمان ملی استاندارد ایران به تمام دستگاه های دولتی که نقص فنی آسانسور ساختمان آنها اعلام شده بود مراجعه و پس از بررسی وضعیت آسانسورها و تایید مشکل فنی نسبت به پلمب آسانسورها تا زمان رفع نقص اقدام کردند.

بیشتر بخوانید: پیوستن سازمان استاندارد ایران به عضویت سازمان جهانی استاندارد 

بدیهی است، این اقدام به دنبال هشدارهای سازمان ملی استاندارد ایران به تمام دستگاه های دولتی صورت گرفت و به نظر می رسد باز نشر اخبار تاریخ گذشته فقط اعتماد جامعه را نسبت به رسانه ها از بین می‌برد و به طور حتم هیچ خللی در اجرای وظایف و تکالیف قانونی سازمان ملی استاندارد ایران ایجاد نمی‌کند.

براساس مقررات ملی ساختمان، مدیران و مالکان ساختمان‌ها در ارتباط با ایمن‌سازی و اخذ تاییدیه‌های مورد نیاز سیستم‌ها و تجهیزات منصوبه، مکلفند با توجه به ماهیت آسانسورها و پله‌های برقی، برای حصول اطمینان از عملکرد مناسب و داشتن ایمنی کافی در دوره بهره‌برداری، با انجام سرویس‌های ماهانه و بازرسی‌های سالانه اقدام کنند؛ بنابر مدیران دستگاه‌های اجرایی، مالکان و مدیران مجتمع‌های مسکونی و تجاری، طبق قانون موظف به ایمن و استانداردسازی آسانسورهای مجموعه‌های متبوع خود هستند.

گفتنی است، براساس اعلام اداره کل استاندارد استان تهران، در امسال بیش از 14 هزار و 797 دستگاه آسانسور معادل 55 درصد آسانسورهای کل کشور در استان تهران مورد بازرسی قرار گرفته است.

دسته بندی: آسانسور