80 درصد قطعات آسانسور ها در داخل کشور تولید می شود

80 درصد قطعات آسانسور ها در داخل کشور تولید می شود

1398-05-16
80 درصد قطعات آسانسور ها در داخل کشور تولید می شود

رییس هیات مدیره سندیکای آسانسور و پله برقی استان تهران گفت: با آغاز تحریم ها مشکلات نقل و انتقال بانکی باعث ایجاد اخلال در کار ما شد، هر چند که عمده قطعات از چین تامین می شود اما چون شرکت های چینی فعال در این حوزه با بانک کونلون چین کار نمی کردند مجبور شدیم دنبال یک شرکت واسطه بگردیم که همین امر باعث شد هزینه ها بالاتر رود، اما باز هم با این مشکلات کنار آمدیم اما تحریم داخلی و قوانین یک شبه نفس این صنعت را گرفته است. 

محمد رضا ظهره وندی رییس هیات مدیره سندیکای آسانسور و پله برقی استان تهران در خصوص وضعیت تولید و واردات در این صنعت گفت: تحریم ها باعث بروز برخی مشکلات در این حوزه شده است اما ما تلاش کردیم که از این وضعیت به نفع خودمان بهره ببریم و تا جایی که توان داشته باشیم به سمت داخلی سازی پیش برویم هر چند تحریم های داخلی و بهانه گیری های نهادهای مختلف باعث کندی کار و حتی دلسرد شدن ما شده است.

رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: سرعت 80 درصد آسانسورهایی که در کشور استفاده می شود، یک متر بر ثانیه است و برای ساختمان های تا 10 طبقه با ظرفیت 6 نفر استفاده می شود.

وی با بیان اینکه 80 درصد قطعات آسانسورها در داخل کشور تولید می شود، گفت: البته برای تکمیل برخی قطعات مانند موتور یا گیربکس نیاز به واردات داریم، اما در نهایت قسمت عمده ای از آنها در داخل تولید می شود. آسانسورهای با تکنولوژی بالا که سرعت آنها بیش از 2 متر بر ثانیه است را به صورت پکیج کامل یا قطعات منفصله وارد می کنیم که این امر به ما کمک می کند که از تکنولوژی روز دنیا عقب نمانیم و حتی با مهندسی معکوس به دنبال تولید قطعات آنها در داخل برویم.

دسته بندی: آسانسور