مردم آسانسورهای بدون ایمنی را اطلاع دهند

مردم آسانسورهای بدون ایمنی را اطلاع دهند

1398-08-06
مردم آسانسورهای بدون ایمنی را اطلاع دهند

اهواز-ایرنا- مدیرکل استاندارد خوزستان گفت: مردم آسانسورهای بدون ایمنی و خراب در هر مکان را ، در سامانه " بازرسی آسانسور" ثبت کنند تا پیگیری و بررسی شود.رضا دهدشتی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این سامانه برای اطلاع رسانی به اداره کل استاندارد، در خصوص آسانسورهای بدون ایمنی و خراب راه اندازی شده و از مردم تقاضا داریم مواردی که مشاهده می کنند را در این سامانه ثبت کنند؛ کافی است که فرد، نام سامانه را جستجو کند تا سایت برای ثبت تقاضا باز شود.

وی با تاکید بر انیکه بازرسی از آسانسورها باید به صورت منظم انجام شود گفت: از ابتدای امسال تاکنون 330 آسانسور در نهادهای عمومی خوزستان مورد بررسی قرار گرفت که بیشتر آسانسورها نیز استاندارد لازم را نداشت.

دهدشتی زاده با بیان اینکه مردم باید نسبت به وضعیت ایمنی و استاندارد آسانسورهایی که استفاده می کنند حساس باشند افزود: اگر این حسیاست در جامعه در خصوص وضعیت ایمنی آسانسورها ایجاد شود شرکت ها و دستگاه های مختلف، بازرسی و بررسی آسانسورها را بیشتر و بهتر انجام خواهند داد.

مدیرکل استاندارد خوزستان بیان کرد: آسانسور تمامی بیمارستان های خوزستان نیز بررسی شد که از وضعیت خوبی برخوردار نیستند و مشکلاتی دارند، خواستاریم که مشکل آسانسورهای بیمارستان ها هر چه زودتر برطرف شود.

وی با بیان اینکه آسانسورها در مدت زمان کوتاهی از استاندارد خارج می شوند گفت: به همین منظور باید بازرسی ها به صورت مرتب صورت گیرد.

دهدشتی زاده افزود: اتحادیه ها و سازمان صنعت، معدن و تجارت باید بر شرکت های نصب آسانسور نظارت داشته، و نحوه کار آنها را بررسی کنند.

وی ادامه داد: باید نسبت به آسانسورهایی که یک سال از نصب آنها می گذرد احساس خطر کرد.

دسته بندی: آسانسور